Kurzy

Zvažujete, že sa prihlásite na kurz maľby? Prechádzate technikami, niektoré sú vám povedomé ešte zo školy a o niektorých ste nikdy ani len nepočuli? Tak niekde v tejto škále je aj moja obľúbená technika, akvarel:)

Ak vás láka vyskúšať alebo zopakovať si práve techniku akvarelovej maľby, predstavím vám koncept môjho 2 hodinového kurzu s názvom „AKVARELOM

V mojom okolí sa to hemží možnosťami kurzov, alebo skôr skupinových zážitkov spojených s umeleckou tvorbou. Poznám ale veľa ľudí, ktorým tento koncept nevyhovuje. Priznám sa, že ak by som sa chcela naučiť maľovať ja, asi by som na to šla trochu inak. A preto som pre vás pripravila kurz, ktorý bude možno trochu iný než tie, na ktorých ste boli, alebo o nich počuli.

Program kurzu AKVARELOM:

Rozcvička

v prvej hodine kurzu sa budete zoznamovať s akvarelom. Znamená to, že vám ukážem, akej akvarelovej maľbe sa venujem, ako pri tvorbe postupujem, aké pomôcky používam, aké pomôcky naopak nepoužívam. Okrem toho, že vám to ukážem a porozprávam o tom, všetky tieto pomôcky si budete môcť vy sami vyskúšať. Maľovanú rozcvičku si spravíme spolu, každý na svoj kúsok papiera, ktorý si s poznámkami odnesiete domov.

Nie, to nebude TO, čo za celé 2 hodiny vytvoríte. Táto rozcvička s akvarelom bude súčasťou prvej hodiny, ktorá slúži na to, aby ste pochopili princípy práce s akvarelom. Aby ste si na vlastné ruky skúsili a zistili, že je to médium transparentné, nie pastové a že je to technika pre trpezlivých. Vyskúšate si postup suchého štetca na mokrý papier, aj suchého štetca na suchý papier, tiež mokrého štetca na suchý papier a v neposlednom rade… postup mokrého štetca na mokrý papier.

Objavíte úplne nový význam porekadiel „menej je viac“, „opakovanie je matka múdrosti“ či „pomaly ďalej zájdeš“, pretože všetky sú akvarelovej tvorbe šité na mieru:) V tejto hodine sa budeme rozprávať, zodpoviem všetky vaše otázky týkajúce sa vašich skúseností, nejasností, prípadne problémov, ktoré vás stretávajú pri tvorbe.

štetce2
jabčo2

Dielo

v druhej hodine si vyskúšate maľovanie akvarelom už na konkrétnom objekte. Vyskúšate si to spolu so mnou, teda krok po kroku budeme maľovať to isté, ja budem vždy o krok pred vami a budem vám v procese tvorby slovne nápomocná.

Maľovať budete solitérny predmet, jeden, áno jeden objekt, bez pozadia! Bude to tak preto, aby ste v rámci jednej hodiny stihli váš výstup čo najviac zdokonaliť, neboli frustrovaní z náročného motívu a nedostatku času a docielili tak čo najlepší výsledok.

Na jednom objekte sa pokúsite uplatniť to, čo ste sa naučili v predchádzajúcej hodine, teda základy práce so svetlom (tiene v závislosti od svetelného zdroja), vnímanie objektu ako skladačku zloženú z farebných zón, vyskúšate si už spomínaný postup „mokrý na mokrý“ pri základnej akvarelovej vrstve a tiež ostatné postupy pri ďalších vrstvách vytvárajúcich textúru a detaily. 

Okrem sprievodného slova a úsmevu:) budete mať po celý čas tvorby k dispozícii maľovanú „mapu“ teda rozkrokovaný pracovný postup. Kedykoľvek sa budete môcť pozrieť nie len na skutočný objekt maľby (referenciu),  ale aj na maľovaný postup. Je to z toho dôvodu, aby ste mohli smelo pokračovať aj v čase, keď vás slovne neinštruujem, pretože sa práve venujem napríklad inému z vašich spolutvorcov, prípadne preto, že vaše tempo je pomalšie alebo rýchlejšie ako tempo ostatných.

Detaily kurzu

  • cena kurzu je 40 € na osobu
  • dĺžka trvania kurzu je 2 hodiny
  • prihlásiť môžete ľubovoľný počet osôb
  • maximálny počet účastníkov je 10 (minimálny vek je 18 rokov)
  • všetok materiál dostanete na mieste, priniesť si musíte iba odvahu:)
  • vyskúšať si budete môcť profesionálne pomôcky (papier Arches, Fabriano, 300g/m2, bez aditív, 100% bavlna, farby Winsor & Newton, Umton, Ecoline,  Daler-Rowney, Koh-i-nor)
  • ak sa prihlásite na kurz a ten sa už medzičasom kapacitne naplnil, budem vás kontaktovať s ponukou ďalších voľných termínov
  • na kurze budete mať k dispozícii vodu a sladké mnoupečené občerstvenie

Ukážky mojich prác

Ak máte nejaké postrehy alebo doplňujúce otázky, neváhajte ma prosím kontaktovať. V príparave mám aj detské kurzy, informujte sa:)

Back to top
Kontakt:
+421 904 431 743
kollarlena@gmail.com